Części motoryzacyjne

Każdą cześć do samochodu możemy kupić w sklepie sprzedającym takie części. Sklepy z częściami posiadają niemal wszystko na miejscu, jednak czasem zdarza się, że czegoś zabraknie to sklepy te sprowadzą nam daną część na zamówienie. Wszystkie części tak dostępne są fabrycznie nowe i posiadają gwarancję. Obecnie powstają internetowe sklepy z częściami, aby jeszcze bardziej ułatwić życie kierowcom. Wszystkie sklepy mają ogromne znaczenie, gdyż tak, dlatego, że możemy w nich dokupować każda część, która nam się zepsuje i wiemy, że te części są oryginalnie nowe. Sklepy z częściami prowadza sprzedaż części do wszystkich modeli i marek samochodów dzięki temu możemy kupić to, co chcemy w tym jednym miejscu. Sklepy te starają się na bieżąco sprowadzać nowe części, aby każdy kierowca mógł spokojnie nabyć wszystko, co potrzebuje. Czasem niektóre części nie są dostępne w sklepach i trzeba je specjalnie zamawiać u producenta. Często można oryginalne części sprowadzić w autoryzowanym salonie samochodowym danej marki.

Read More

Amortyzatory

Sprawne amortyzatory pełnią trzy podstawowe – najważniejsze funkcje. Odpowiadają za bezpieczeństwo, hamowanie i komfort jazdy. Co może sygnalizować ich uszkodzenie?

Amortyzatory to mechanizmy, których głównym zadaniem w pojazdach mechanicznych, jest zmniejszanie kołysania resorowanego podwozia, a także zapobieganie oderwania kół podczas poruszania się po wyboistej nawierzchni. Kontrolują one funkcjonowanie sprężyn, tłumiąc przy tym wszelkiego rodzaju drgania.  Samochody posiadające miękkie amortyzatory, zapewniają duży komfort jazdy, dzięki przenoszeniu mniejszej ilości drgań z masy nieresorowanej na resorowaną. Auta z zamontowanymi fabrycznie amortyzatorami twardymi- sportowe wersje- mają zaś większe siły tłumienia wbicia i wybicia.

Read More

Remont czy wymiana?

Wiadomo, że pojazdy mechaniczne, to tylko zwykłe maszyny, które mogą ulegać różnym awariom pod wpływem zużycia lub niewłaściwego użytkowania. W związku z tym pojawia się konieczność wizyt u specjalistów zajmujących się naprawą, czyli u mechaników samochodowych. Wielu kierowców ma dylemat czy należy wymieniać, czy naprawiać elementy samochodów.

Przyjrzyjmy się wadom i zaletom każdego z tych rozwiązań. Remont silnika oraz innych komponentów wiąże się z zakupem części zamiennych oraz kosztami za samą naprawę. Czasami skomplikowana awaria może okazać się trudna do naprawy i koszta wzrosną. Jeśli jednak trafimy na dobrego mechanika, to po takiej naprawie auto może pojeździć przez wiele lat bez awarii. Czasami jednak danej części nie da się naprawić lub koszta takiej naprawy są wyższe niż cena wymiany. Wymiana daje zazwyczaj większe efekty niż naprawa.

Nowa część powinna pracować dłużej i efektywniej. Warto podczas wymiany zdecydować się czy kupimy tańszy zamiennik, czy oryginalną część. Zamienniki są dobre, ale oryginalne części wytrzymują jeszcze dłużej niż one. Zdarzają się jednak błahe awarie, przy których wymiana nie jest dobrym pomysłem, ponieważ efekt będzie podobny do naprawy, a koszta znacznie większe. Część elementów jest wprost obliczona na jakąś żywotność, np. sprzęgło, czy amortyzatory.

Co zatem jest lepsze? Aby to określić należy zrobić prosty bilans. Można zapytać jakiegoś znajomego mechanika jaki byłby koszt naprawy lub wymiany. Poradzi on czy bardziej opłaca się daną awarię naprawić, czy wymienić po prostu wadliwą część. Nie zawsze tańsze rozwiązanie jest dobre. Jeśli liczy się dla nas cena, to możemy szukać oszczędności, ale jeśli zależy nam na długotrwałej jeździe bez awarii, to należy liczyć się z koniecznością wydania większej sumy pieniędzy.

Jak widać odpowiedź na pytanie zawarte w tytule jest trudna. Jest ona uzależniona od pieniędzy (jak większość spraw w naszym życiu). Konieczne jest przeliczenie wszystkich kosztów. Na terenie Polski działa bardzo wielu mechaników zajmujących się profesjonalną naprawą i wymianą. Warto zrobić „rozpoznanie” i zapytać jakiegoś fachowca co będzie lepszym rozwiązaniem. Dzięki bilansowi kosztów oraz informacjom od fachowców można łatwo określić czy lepszy jest dla nas remont, czy naprawa.

Read More

Sklep z częściami motoryzacyjnymi

Zapraszamy do skorzystania z wygodnej i bezpiecznej formy zakupów jaką oferujemy Państwu w www.parts-team.pl. Posiadamy w sprzedaży ponad 1.000.000 części do najpopularniejszych marek samochodów. Nasz sklep motoryzacyjny internetowy oferuje Państwu tylko nowe, oryginalne części renomowanych producentów w bardzo dobrej relacji jakości do ceny. Części te często stosowane są na tak zwany pierwszy montaż. Wszystkie części samochodowe posiadają gwarancję producenta lub importera. W www.parts-team.pl cenimy czas i pieniądze naszych Klientów, dlatego też bezzwłocznie realizujemy wszystkie zamówienia.

Read More
Profesjonalnie dobieramy części zamienne i oryginalne najwyższej jakości z wykorzystaniem katalogów części producentów samochodów, posługując się pełnym numerem nadwozia VIN czego nie zaoferuje Państwu nikt poza autoryzowanymi stacjami dealerskimi. Gwarantujemy fachowy dobór części. Wszystkie zamówienia są dogłębnie weryfikowane po zamówieniach w celu najwyższej jakości obsługi klienta oraz zadowolenia z pasującej części.